środa, 23 sierpień 2023

Dofinansowanie miasta Ełku na budowę ulic Pileckiego i Nila na os. Konieczki

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Miasto Ełk pozyskało dofinansowanie na budowę ulic Pileckiego i Nila na os. Konieczki. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dzięki pozyskanemu przez miasto Ełk dofinansowaniu pochodzącemu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostanie zrealizowana kolejna inwestycja drogowa w Ełku, która obejmie budowę ulic płk. Witolda Pileckiego i gen. Fieldorfa Nila.

Zakres prac to wykonanie jezdni ul. Nila o szerokości 7 m (pas ruchu 3,5 m) oraz jezdni ul. Pileckiego o szerokości 6 m (pas ruchu 3 m), długość obu ulic 722 metrów.

W obrębie skrzyżowania obu ulic zaprojektowano skrzyżowanie o ruchu okrężnym typu „małe rondo” o średnicy zewnętrznej 32 m. Zaprojektowano chodnik o szerokości zmiennej (2 - 2,5 m) oraz ścieżkę rowerową o szerokości 2,5 m.

Nawierzchnia jezdni i ścieżki rowerowej zostanie wykonania z  betonu asfaltowego, natomiast chodniki, zjazdy i zatoki postojowe z kostki brukowej betonowej.

Projekt przewiduje również wykonanie kanalizacji deszczowej nowo wybudowanych ulic oraz oświetlenie uliczne.

Całkowita wartość prac wynosi około 7 mln zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do inwestycji to 70%.. Termin realizacji: do października 2024 r.