wtorek, 20 czerwiec 2023

Rusza sezon na strzeżonych kąpieliskach w wodach Jeziora Ełckiego

Rusza sezon  2023 na strzeżonych kąpieliskach. W Ełku będą czynne dwa kąpieliska, przy ul. Kolbego oraz przy ul. Parkowej. 

Od 24 czerwca do końca wakacji ( 31 sierpnia) w godz. od 10.00 do 18.00 bezpieczeństwa na plażach strzegli będą ratownicy. Przy starej plaży o bezpieczeństwo zadba dwóch ratowników, na nowej plaży trzech. 

-Na oba kąpieliska został dowieziony nowy, czysty piasek (100 ton/plaże). Na plażach znajdują się punkty gastronomiczne z napojami, lodami oraz przekąskami.

-Na plaży miejskiej przy ul. Kolbego do dyspozycji są przebieralnie, toalety, natryski w budynkoraz zewnętrzne, a także bezpłatny slip do wodowania sprzętu pływającego.

-Na plaży przy ul. Parkowej do dyspozycji klientów są przebieralnie wolnostojące (2 szt.) oraz toalety wolnostojące (3szt.).

-Na obu plażach do dyspozycji odwiedzających  camperowiska, boiska do siatkówki plażowej, a na plaży przy ul. Kolbego również boiska do koszykówki - informuje ratusz. 

Apelujemy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Wybierajmy te kąpieliska, gdzie ratownik czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Pamiętajmy też o filtrach przeciwsłonecznych, piciu dużych ilości wody. 

Telefony alarmowe:

  • Europejski Numer Alarmowy – 112
  • Policja – 997
  • Straż Pożarna – 998
  • Pogotowie Ratunkowe - 999