piątek, 01 lipiec 2022

Kultura i sztuka "wyjdzie" na ełcką promenadę

Fot. Dzień dobry Ełk Fot. Dzień dobry Ełk

Ełcka promenada otwarta będzie na artystów, rzeźbiarzy, muzyków i inne uzdolnione osoby, jednym słowem szeroko pojętą kulturę i sztukę oraz jej owoce. Działania mają na celu  ożywić jeszcze bardziej promenadę oraz zaprezentować różnorodność i bogactwo naszego regionu.  Dodatkowo obecność artystów ma wesprzeć też ełckich restauratorów po kryzysie covidowych restrykcji. 

Propozycja  radnego Mirosława Sawczyńskiego dotyczącą umożliwienia artystom bezpłatnej prezentacji swojej twórczości przy ełckiej promenadzie spotkała się z aprobatą władz miasta. 

Jest już oficjalna zgoda, którą otrzymało Ełckie Stowarzyszenie Twórców i Artystów Nieprofesjonalnych ESTIAN. Kolejni artyści o zgody muszą ubiegać się indywidualnie w ratuszu. Osoby zainteresowani prezentacją swoich prac oraz wszelkich talentów mogą wnioskować o nieodpłatne stanowisko przy ełckim deptaku. 

 
Ełcki radny zaproszenie kieruje nie tylko do ełckich artystów.
 - Zapraszamy również artystów z okolicznych miast, z Domów Kultury na Warmii i Mazurach. Jesteś na wczasach malujesz w tym czasie piękno naszej Mazurskiej natury?Promenada stoi dla Was otworem - informuje.