środa, 23 wrzesień 2020

Bezpłatne badania USG dla dzieci w wieku od 6 do 9 roku w Ełku

Fundacja Ronalda McDonalda zaprasza w dniach 1 – 2 października 2020 r. na bezpłatne profilaktyczne badania USG dla dzieci w wieku od 6 do 9 roku życia. Ambulans Fundacji stanie przed Urzędem Miasta Ełku. Wymagana wcześniejsza rejestracja telefoniczna w dniu 28 września.

W dniach 1 – 2 października 2020 r. w naszym mieście prowadzone będą bezpłatne profilaktyczne badania USG dla dzieci w wieku od 6 do 9 roku życia, na które zaprasza Fundacja Ronalda McDonalda. Ambulans Fundacji stanie przed Urzędem Miasta.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko.

Zapisy będą przyjmowane w dniu: 28 września 2020 r. w godz.  10.00 – 14.00, pod numer tel.  533 386 733.

O zakwalifikowaniu dziecka do badania decydować będzie kolejność zgłoszeń oraz miejsce zameldowania na terenie Miasta Ełku. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona!

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Podczas badań obowiązuje zasada: 1 pacjent – 1 opiekun.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie przed Urzędem Miasta Ełku, ul. Piłsudskiego 4.

Ambulans Fundacji to mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Więcej informacji udziela: Wydział Polityki Społecznej, Karolina Andrzejewska, tel. 87 73 26 228, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Żródło: elk.pl