środa, 23 wrzesień 2020

Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podpisał dziś porozumienie w sprawie rozwoju budownictwa

Fot. Gmina Ełk Fot. Gmina Ełk

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podpisał dziś porozumienie z władzami Krajowego Zasobu Nieruchomości w sprawie rozwoju budownictwa w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Przystępne cenowo mieszkania mają powstać w Gminie Ełk w ciągu 3 lat.

aIMG 2896 1024x768

– Wsparcie społecznego budownictwa czynszowego ma służyć zwiększeniu liczby mieszkań o limitowanym czynszu dla osób o średnich dochodach, uniemożliwiających ubieganie się o lokal komunalny, a zarazem zbyt niskich, by samodzielnie zaspokoić potrzeby mieszkaniowe na rynku komercyjnym- mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Głównie chodzi o tych, których nie stać na wzięcie komercyjnego kredytu w banku i zakup własnego mieszkania. A jednocześnie zarabiają zbyt dużo, aby starać się o mieszkanie socjalne, czy komunalne.

W Gminie Ełk na początek ma powstać około 100 mieszkań (a docelowo kilkaset) na wynajem. Warto wspomnieć, że program zakłada również możliwość dojścia do własności wynajmowanego lokalu.

– O formie, w jakiej będzie realizowany ten program, decydują poszczególne gminy, z którymi podpisujemy porozumienia, w zależności od potrzeb mieszkańców i ich oczekiwań w danym samorządzie – informuje Jarosław Pucek, wiceprezes KZN. – Podpisany dziś dokument jest zwieńczeniem rozmów pomiędzy Krajowym Zasobem Nieruchomości a Gminą Ełk. Wierzę, że to początek owocnej współpracy, której efektem będzie realizacja wspólnych inwestycji mieszkaniowych w niedalekiej przyszłości.

Porozumienie zakłada wymianę informacji, materiałów i dokumentów w zakresie nieruchomości z zasobu KZN usytuowanych na terenie Gminy Ełk. Strony zobowiązały się do podjęcia wszelkich działań zmierzających do realizacji inwestycji mieszkaniowej na obszarach wokół Ełku, choć nie wskazano jeszcze konkretnych działek.

Źródło:Gmina Ełk /tekst oryginalny