środa, 28 listopad 2018

SERCE DLA DOMU - wyremontują mieszkania ełckim rodzinom

Fot. Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia Fot. Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia

Ełcka Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia ( WOW) rozpoczyna pierwszą edycję akcji "Serce dla domu"  w ramach której, wyłonilła ełcką rodzinę, która potrzebuje naszych dobrych serc. 

O to skąd pomysł zapytaliśmy Patrycję Łapińską Prezesa Fundacji Wolonatriacki Ośrodek Wsparcia.

- Wiecznie coś wymyślamy, bo chcemy robić coś dobrego. Działamy razem ze znajomymi, dzielimy się pomysłami, trochę inspirujemy. Czerpałam też ze swojego doświadczenia, myślę, że to ważne, żeby mieć ładną, czystą łazienkę i ciepłą wodę. Na strat znaleźliśmy rodzinę z trudnościami, rodzinę bez nałogów. To będzie pierwsze nasze tego typu przedsięwzięcie, jeśli wypali to super.

Zaangażować może się każdy kto ma jakiś fach w ręku. Teraz na pierwszy rzut szukamy hydraulika i elektryka. Można też zasilić nas finansowo wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji, takie fundusze przeznaczymy na potrzebny materiał bądź zapłacimy za usługi jeśli będzie taka konieczność. 

Na czym polega akcja?

 -  Zbieramy fundusze, szukamy fachowców i remontujemy najbardziej potrzebną część mieszkania potrzebującej ełckiej rodzinie, której potrzeby zostały zweryfikowane zarówno przez Fundację WOW jak i MOPS. Będziemy Was na bieżąco informować, co zrobiliśmy, co kupiliśmy , ile brakuje, czy kto mógłby nam pomóc. Będziemy przesyłać zdjęcia z remontu i nakręcimy filmik z całej akcji. Ogromnie liczymy na Waszą pomoc i wsparcie :-) I liczymy na powodzenie akcji, bo chcemy działać cyklicznie na terenie całego powiatu ełckiego.


Komu pomagamy w pierwszej edycji?
 - Rodzina z ulicy Chopina - dwójka dorosłych i 10-letnie dziecko, mieszkający w małym mieszkaniu komunalnym. Pani Magdalena jest dobrą gospodynią, ale jako osobą głuchoniema nie ma możliwości podjęcia pracy, więc obecnie jest na rencie, Pan Robert ma pracę dorywczą i pomaga żonie w wychowaniu syna, który obecnie uczęszcza do szkoły podstawowej.Mimo, że ich mieszkanie jest czyste i zadbane to wymaga generalnego remontu. Zdecydowaliśmy się na całkowity remont łazienki, bo to ona jest w najgorszym stanie, a stanowi najważniejsze pomieszczenie i jest najczęściej użytkowana. Do wymiany jest hydraulika, wyposażenie łazienki :wanna, umywalka, WC, pralka. Zamierzamy również wymienić grzejnik i położyć płytki.
Pan Robert będzie nam pomagał w remoncie i porządkach. Jeżeli starczy nam funduszy, postaramy się odmalować mieszkanie i marzy nam się żeby, żeby synek dostał kawałek swojego pokoju z biurkiem i łóżkiem, by móc zaprosić kolegów czy w spokoju odrobić lekcje.

Jak można pomóc?
Weź udział z nami w remoncie. Jeżeli masz fach w ręku i znasz się na remontach, hydraulice czy chociażby malowaniu i masz chwilę wolnego czasu - zgłoś się do pomocy :-)

lub

Wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji WOW:
Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia
Konto 47 1750 0012 0000 0000 3163 2994 Raiffeisen Bank Polska S.A.
tytułem: SERCE DLA DOMU

POMOŻECIE? 
 - Liczymy też na Wasze propozycje i chętnie podejmiemy rozmowy z każdym, kto tak jak my kocha wspierać i sprawiać innym radość ♥

Serdecznie popieramy i zachęcamy do włączania się w akcję!