sobota, 11 kwiecień 2020

Ełk dzieli się dobrem – nad Jeziorem Ełckim stanął Wielkanocny stół dla potrzebujących

Wideo

Ełk dzieli się dobrem – dziś (11.04.2020 r.) nad Jeziorem Ełckim stanął Wielkanocny stół dla potrzebujących w czasie epidemii, samotnych, ubogich oraz bezdomnych, stół dla wszystkich ełczan, który również dzięki ełczanom się ziścił. Było radośnie, wiosennie i pięknie. Pomimo to mamy nadzieję, że święta bez uścisków, ciepłych, bliskich życzeń, patrzenia sobie w oczy przejdą jako jednorazowe na zawsze do historii. Potrzebujący stawili się bardzo licznie. Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie Wolontariusze Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia, ktorzy  nie bali się przyjść, nie mieli wątpliwości, że cel uświęca środki, wbrew zagrożeniu, wybrali drugiego człowieka. Nikogo z nich nie trzeba było prosić, mimo, że wybór miał każdy i mógł zostać w domu! 

IMG 7651

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować każdemu, kto przyczynił się do realizacji akcji. Zakładając zrzutkę, ustawiliśmy sobie minimalny cel, który pozwoliłby zrealizować nasz plan " wielkanocnego stołu w plenerze". Było to 500 zł. Tymczasem udało nam się zebrać kilka razy tyle, bo ponad 3 tysiące (3306). Tak jak obiecaliśmy resztę pieniędzy przeznaczyliśmy na dodatkowe akcje.

Jesteśmy z Was bardzo dumni, że w tak trudnym dla każdego okresie, w jakim się znaleźliśmy, nie zapomnieliście o tych, którzy tego ciepła na co dzień mają mniej. Każdą złotówkę zamieniliśmy na coś pysznego, ciepłego, słodkiego a nade wszystko pożytecznego. Coś, co sprawi przyjemność i przypomina, że Święta Wielkanocne, to okres wiosennego odrodzenia, czas niosący nową energię, ciepło i radość, a nade wszystko, że bez drugiego człowieka wszystko traci sens.

IMG 7836

Dziękujemy:

♥Urzędowi Miasta za bezpłatne udostępnienie placu, bez którego akcja by się nie odbyła

♥Prezydentowi Ełku Tomaszowi Andrukiewiczowi dziękujemy za obecność i  maseczki, które otrzymały od niego wszystkie osoby potrzebujące - osobiście! 

♥Bardzo dziękujemy także drugiemu "Zajączkowi", Kwiaciarni Badylek – który przyozdobił nasz stół pięknym bukietem, czyniąc na nim wiosnę.

♥Dziękujemy Darkowi Buźniakowi za maseczki dla wolontariuszy!

♥Ogromny podziękowania należą się Fundacji Arche i firmie Energo Util

♥Bardzo dziękujemy także ełckiemu oddziałowi Caritas, który przygotował dodatkowo „prezentowe paczki”

♥ Pierogarni Babci Frani za przygotowane produkty 

♥Na koniec Ci, którzy pracowali nie tylko dziś. Dziękuję mojej najlepszej na świecie ekipie od pomagania! Dziękuję dziewczyny Marzena, Magda, Dominiczka, Edyta. To wielki zaszczyt otaczać się ludźmi, którzy ciągną ludzi do góry, nigdy odwrotnie! Jestem z Was dumna!

Życzymy Wam pięknych świąt, pomimo wszystko! Niech nie zabraknie Wam wartości najważniejszych: zdrowia i miłości.

♥Dziękujemy Ełk!

IMG 7920

 aepidemia