piątek, 28 luty 2020

"No weź zostaw smartfona. No weź Ełk chodź do nas" - zabawy podwórkowe w Ełku

Wideo - "Ełk zostawił smartfona i przyszedł do nas"

Kto z Was pamięta, jak wyglądały podwórkowe zabawy młodzieży w latach 80. i 90.? Trzepaki, gra w klasy, ukochana guma, którą nosiło się wszędzie, w piórniku, kieszeni, plecaku, torebce, sukience, bez gumy do skakania, prawdziwa młoda dama, nie ruszała się wtedy nigdzie. O kredę w kieszeni też było nie trudno, bo każdy wiedział co to gra w klasy. Gier było mnóstwo, ich źródłem nie była chińska fabryka, lecz dziecięca kreatywność, przydawało się wszystko, piasek, patyk, kamień, kapsle i choć powstawały z niczego, nigdy nie można im było zarzucić banalności. Wciągały tak bardzo, że do domu, długo po dobranocce z podwórka wracaliśmy najczęściej z płaczem…

W imieniu organizatorów, Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia, serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby ( dzieci wraz z opiekunem) do udziału, w drugim pokazie podwórkowych zabaw z lat 80/90, a wszystko w atmosferze radosnej zabawy. Akcja o charakterze rekreacyjnym odbędzie się już jutro o godz. 12.00 w Parku Solidarności (centrum). Osoby, które nauczyły się skakać  w gumę, mogą jutro wziąć udział w konkursie, wygra oczywiście najwytrwalszy:) 

Spotkania zaczęliśmy od nauki gry w gumę. W tym tygodniu dzięki naszemu sposorowi - KAJO Hurtownia Artykułów Biurowych, Szkolnych i Zabawek Ełk, ul. Łukasiewicza 8a  zagramy w  gumę oraz Hula - Hop. Na kolejnych spotkaniach nauczymy Was kolejnych gier podwórkowych – a to wszystko po to, by wiosną zaprosić Was na wielki Piknik Gier Podwórkowych, ze wspaniałymi nagrodami. 

W imieniu fundacji bardzo dziękujemy wieloletnim wolontariuszom fundacji  - Dominice Pokorskiej (animatorce) za profesjonalne podejście, jak zawsze zaangażowanie i długi trening, dzięki, któremu opanowała grę w gumę do perfekcji.  Również z nauką Hula - Hop oddamy Was bez wahania w jej ręce oraz Marzenie, która poprowadziła i koordynowała akcję. Podziękowania składamy również Pani Marzenie Czajkowskiej, nauczycielce wychowania fizycznego z SP2 za słowa poparcia i zachęcenie młodzieży z klasy 6 c do współdziałania w inicjatywie. Serdecznie dziękujemy sponsorowi drugiej edycji: ♥ KAJO Hurtownia Artykułów Biurowych, Szkolnych i Zabawek Ełk, ul. Łukasiewicza 8a! A Was zapraszamy do udziału! 

W razie pytań: 511-589-675 Monika, 669 - 267 - 886 Marzena, Edyta 512  - 051 - 419 

Serdecznie zapraszamy! Nie "przeklikajcie" soboty:). Do zobaczenia jutro. 

Więcej: http://www.odpowiedzialnizamarzenia.pl/aktualnosci/item/no-wez-zostaw-smartfona-no-wez-elk-chodz-do-nas-zabawy-podworkowe-w-elku-2

gra w gumę 2

grawgume34

gra w gumę 3

graw gum prog

grawgumeelk 2

grawgiemee

gra wegimeelk