niedziela, 16 luty 2020

Uroczystość dla osób samotnych w Ełku

Wideo - Uroczystość dla osób samotnych w Ełku 

Nie widziały się 10 lat, choć kiedyś przyjaźniły, przyjaciółki spotkały się ponownie, przypadkowo, na uroczystości dla osób samotnych. Pani która od kilku miesięcy mieszka w Ełku i nikogo nie zna, goście z Lawendowego Zakątka, otwarci na nowe znajomości, życzliwa  i nieobojętna młodzież ze szkoły nr 6, podopieczni Szlachetnej Paczki... długie rozmowy, nowe znajomości, pyszny poczęstunek i zajęte wszystkie miejsca. Wszystkie dosłownie:), bo gdy na nasze zaproszenie odpowiedział nam Pan Rafał, jeden ze sponsorów, nie miał już gdzie usiąść:) - tak wyglądało piątkowe popołudnie dedykowane osobom samotnym z Ełku. 

Nie byłoby uroczystości, gdyby nie dwie ełckie, bardzo życzliwe firmy, bez których wsparcia, wydarzenie nie byłoby możliwe: Impress Decor Polska Sp. z o.o. i EnergoUtil Sp. z o.o.  - serdecznie raz jeszcze dziękujemy, nie tylko za wsparcie finansowe, również za wspólny kierunek patrzenia i bardzo szybkie decyzje!

 "Bezglutenowa Anula” –  restauracja serwująca dania bezglutenowe, wegetariańskie i wegańskie oraz wypieki – upiekła dla Was pyszny tort bezowy. Pierogarnia Babci Frani przygotowała wyśmienity obiad, kawę i ciasto i owoce. Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia zadbała o ekologiczną i nastrojową – zieloną dekorację stołu oraz dowóz osób, które same nie mogły dotrzeć. Bardzo miłą niespodziankę zrobili nam ełczanie, którzy podarowali nam mnóstwo słodkich dodatków, odwiedzając nas na chwilę i włączając się bezinteresownie w uroczystość. Mnóstwo radości sprawiła nam młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6, która podarowała nam pyszne wypieki i pięknie zdobione serduszka. Panowie ze Schroniska MARKOT dla osób bezdomnych w Ełku upiekli ciasta, które rozeszły się w błyskawicznym tempie. Najbardziej jednak zaskoczyliście Wy – frekwencją!  Restauracja wydała około 70 obiadów.

Projekt „Ełk z sercem”, to efekt wieloletniej współpracy Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia z Pierogranią Babci Frani  i nowej wpółpracy z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, których wkład w akcję jest nieoceniony i za który bardzo dziękujemy. To właśnie oni pomogli nam dotrzeć do osób samotnych, zadbali także o obsługę stołu, przynosili Wam kawę, podawali obiad, częstowali ciastem!

Dziękujemy firmie Karmelek, za udostępnienie miejsca reklamowego w swoich lokalach, ełckim parafiom za ogłoszenia, plakaty, informację, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za pomoc w dystrybucji ulotek a nade wszystko osobom, które włączyły się w organizację i pomoc podczas uroczystości. Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybcycie. Do zobaczenia wkrótce! :) 

♥Sponsorem wydarzenia byli: Impress Decor Polska Sp. z o.o. oraz  EnergoUtil Sp. z o.o.

♥ http://energoutil.pl/

♥https://www.impress.biz/pl/

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia we współpracy ze Szlachetną Paczką i Pierogranią Babci Frani. 

samoni3

samoooe

samo273 2

samotni8 1

samotny 5

samotna123

samotni1233

samotni4

IMG 2012

samotni11

samotniteefon 6

samotniteefon 7

samotniteefon 3

samotniteefon 8

samotni4

samotniteefon 1

IMG 1938samotni